Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

środa, 4 maja 2022

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Funkcjonariusze i Pracownicy Państwowej Straży Pożarnej,

Szanowne Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych,

Rycerze Świętego Floriana

 

Międzynarodowy Dzień Strażaka jest dla nas wyjątkowym świętem. To szczególna okazja, aby skierować do Was najwyższe wyrazy uznania oraz podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie oraz aktywną działalność zawodową i społeczną. W ostatnich latach pozakażaliśmy, że PSP i OSP są nowoczesnymi i wszechstronnymi formacjami, które są w stanie radzić sobie nawet z najmniej spodziewanymi zagrożeniami.

Tego dnia, w dniu naszego Święta słowa podziękowania i szczególnego uznania kierujemy do Strażaków Ochotników, takich jak my. Takich co o każdej porze dnia i nocy potrafią dosłownie rzucić wszystko by jechać ratować zdrowie i życie. Bardzo dziękujemy Druhny i Druhowie za Wasze niezłomne postawy, odwagę i konsekwencję w obronie życia, zdrowia i bezpieczeństwa, za oddanie społecznej służbie drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy Waszym oraz naszym Rodzinom za wytrwałość, zrozumienie i za wspieranie naszej strażackiej działalności. 

Niech nasz Patron Święty Florian dodaje siły i wytrwałości we wszelkich obowiązkach zawodowych i społecznych.

Życzymy wszystkim zdrowia i pozytywnej energii, optymizmu i pogody ducha, wspaniałych pomysłów i efektywnej ich realizacji, szczęścia i wielu powodów do radości, a Rycerzom Świętego Floriana również spełnienia w służbie „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".

Tyle samo powrotów co wyjazdów!

 

Ze strażackim pozdrowieniem dla całej Strażackiej Społeczności

Druhny i Druhowie

OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts