Sekcje

Sekcje w OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą to wyjątkowo nieformalny i żartobliwy sposób wyrazów uznania i wyróżnienia naszych Strażaków, którzy posiadają państwowe uprawnienia pozwalające do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.

W naszej Jednostce można wyróżnić następujące sekcje:

Sekcja Zmotoryzowana

Żeby kierować wozem bojowym Strażak musi posiadać „cywilne” uprawnienie tj. prawo jazdy kat. B lub kat. C / C+E. Natomiast jeśli nasz samochód zamieni się w pojazd uprzywilejowany (czyli według przepisów prawa w „pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi”) kierowca musi posiadać niezbędna uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdu.

Do grona kierowców naszej straży należą druhowie:

• Mariusz Markiewicz kat. B/C
  • Wojciech Szafrański kat. B/C
  • Krzysztof Chludziński kat. B/C
  • Adam Zajączkowski kat. B/C
  • Paweł Bednarek kat. B/C
  • Jacek Caban kat. B

Sekcja Wodna

Nasza Jednostka działa na terenie znajdującym się bezpośrednio przy rzece Wiśle, dlatego też na naszym wyposażeniu znajduje się łódź motorowa Mamry 430. Żeby pływać tym sprzętem należy posiadać patent sternika motorowodnego.

Wśród naszych druhów takie uprawnienia posiadają:

• Marek Sulik
  • Michał Sulik
  • Krzysztof Chludziński
  • Jacek Caban
  • Marcin Ciećwierz

Sekcja Sportowa

Nasza Straż bardzo chętnie bierze udział w wydarzeniach rekreacyjnych oraz sportowych, takich jak biegi czy turnieje piłkarskie z naciskiem na „charytatywne”, bo pomagamy również przez sport.

Do Sekcji należą… dosłownie kto żyw. Każdy z nas kto ma czas i chęć pokopać piłkę czy to na treningu czy na zawodach, zakłada strój sportowy i reprezentuje naszą Jednostkę.