środa, 13 września 2023

Wzięliśmy udział w festynie

10 września 2023 r. na terenie Ogrodów Salezjańskich odbył się festyn rozpoczynający kolejny rok działalności Oratorium oraz grupy Salos.

Oczywiście nasza Jednostka również wzięła udział w imprezie - począwszy od sobotnich przygotowań boiska sportowe i ustawiania sprzętu - a kończąc na pokazie sprzętu strażackiego oraz pokazie pierwszej pomocy.

Tym razem oprócz suchej teorii przedstawiliśmy symulacje wypadku, w którym wziął udział rowerzysta. Pokazaliśmy w jaki sposób wezwać służby ratownicze oraz jak zająć się osobą poszkodowaną.

W związku z tropikalnymi upałami zafundowaliśmy uczestnikom festynu trochę wody dla ochłody.

Zwieńczeniem imprezy był mecz towarzyski drużyn Salosu oraz OSP Czerwińsk i Przyjaciele.