piątek, 4 marca 2022

Dystynkcje członków OSP

Zazwyczaj widzicie nas w tzw. koszarówkach (to te czarne) lub w ubraniach specjalnych (to te fajne piaskowe). Ale przy okazji świąt państwowych i lokalnych wydarzeń stajemy się eleganccy i zakładamy mundury galowe.

Jako formacja umundurowana Druhowie OSP posiadają  stanowiska/ specjalności, które można rozpoznać po dystynkcjach które znajdują się na kołnierzach mundurów bądź lewej kieszeni koszuli letniej.

W ramach strażackich faktów i ciekawostek chcielibyśmy przedstawić Wam wzory dystynkcji, żebyście wiedzieli who is who w naszej Jednostce.