Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

poniedziałek, 23 maja 2022

Tyle sportu, tyle emocji, tyle serca i miłości dla drugiego człowieka.

Tak w skrócie można podsumować wczorajszy charytatywny turniej sportowy „Gramy, kibicujemy i pomagamy Wiktorii i Rafałowi!”.

Ale to nie w naszym stylu, także – uwaga – będzie długo ale warto.

Od początku:

Wiktora Kamińska to 16 letnia dzielna, uśmiechnięta dziewczynka, która od ósmego miesiąca życia walczy z guzem pnia mózgu. Przeszła szereg chemii. naświetlań i operacji ratujących życie.

Rafał Przybysz ma 7 lat, jest pogodnym i wspaniałym chłopcem, który każdego dnia walczy o to, by móc żyć dokładnie tak, jak jego rówieśnicy. Rafał cierpi na porażenie mózgowe które odpowiada za niedowład prawostronny układ nerwowy. Jest rehabilitowany od trzeciego miesiąca życia, w ostatnim czasie przeszedł ciężką operację nóżki i rączki.

Gdy tylko w tzw. miejscowych kuluarach dowiedzieliśmy się, że jest możliwość pomocy dzieciakom z naszego teren, padła jedyna słuszna decyzja– DZIAŁAMY! Bo pamiętajcie, Strażacy nie tylko walczą z ogniem, zagrożeniem, żywiołem. My po prostu pomagamy.

Prawdopodobnie po raz pierwszy w naszej 120 – to letniej historii zostaliśmy organizatorami. Pomogliśmy zorganizować charytatywny turniej sportowy  dla Wiktorii i Rafała. 

A w jaki sposób pomogliśmy? Dobre pytanie, które zawiera kilka odpowiedzi. Otóż…:

  • Nasi druhowie dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy
  • Wspólnie z druhami z OSP Stare Radzikowo  przeprowadziliśmy pokaz sprzętu strażackiego
  • Nasza sekcja sportowa wzięła udział w turnieju

Mało?

To macie więcej!

Jako gospodarzom turnieju nie wypadało nam zająć podium w zawodach piłkarskich, uznaliśmy, że IV miejsce nam spokojnie wystarczy.

Tym bardziej, że drużyny biorące udział w zawodach piłki nożnej walczyły o Puchar OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą! 

Marcin Ciećwierz, Prezes Jednostki z nieukrywaną dumą wręczył puchary i dyplomy drużynom:

  1. KS Goliat Leoncin 
  2. Policja Płońsk 
  3. FC Naruszewo 

Mało tego…! Nasza Jednostka wygrała licytację piłki z autografem Pawła Zagumengo, stukrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej z lat 1996 - 2014,  jedynego Polskiego zawodnika, który grał w czterech turniejach olimpijskich  (1996, 2004, 2008 i 2012). Na mistrzostwach świata 2006 wywalczył z reprezentacją srebrny medal, a ponadto otrzymał tytuł najlepszego rozgrywającego imprezy. Trzy lata później na mistrzostwach Europy zdobył z reprezentacją tytuł mistrza Europy i otrzymał tytuł najlepszego rozgrywającego imprezy. Zdobył też srebrny medal podczas Pucharu Świata 2011 i złoty medal Ligi Światowej 2012. Na mistrzostwach świata 2014 zdobył z reprezentacją tytuł mistrza świata, pierwszy od 40 lat w polskiej siatkówce.

Wylicytowana piłka oczywiście nie zostanie w naszej remizie. Mamy nadzieję, że Rafał Przybysz, który otrzymał od nas piłkę nie odstawi jej na półkę tylko jak dorośnie będzie haratać w siatkę!

Na boisku będzie się świetnie prezentować w koszulce podpisanej przez Pawła Zagumnego, którą wylicytowali i przekazali Rafałowi Salos "Wiślanie" Czerwińsk nad Wisłą 

Nadal mało?

To pochwalimy się jeszcze, że nasza strażacka drużyna otrzymała zaszczytny puchar FAIR-PLAY ufundowany przez SALOS Wiślanie. Gramy równo, nie faulujemy, nie markujemy. Oczywiście żarcik. Bardzo dziękujemy za wielkie wyróżnienie!

To było na tyle?

No nie!

Bo skoro Rafał otrzymał od nas piłkę z podpisem Pawła to co otrzymała Wiktoria?

Liczymy na to, że Wiktoria będzie się świetnie prezentować podczas gry w siatkę w koszulce podpisanej przez Pawła Zagumnego, którą wylicytowała a następnie przekazała ekipa z Płońskiej Policji! 

Łącznie podczas pikniku udało się zebrać ponad 11 tys. zł! Hełmy z głów dla ludzi dobrej woli‼️

Niech imię Wiktorii symbolizujące zwycięstwo będzie podsumowaniem tej pięknej niedzieli 22 maja 2022 r.

Ze strażackim pozdrowieniem!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts