Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

niedziela, 11 września 2022

Mamy ratownika wodnego w naszych szeregach!

Nasz Druh Jacek Caban w dniach 11 - 28 sierpnia 2022 r. uczestniczył w organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną - Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze szkoleniu ratowników wodnych.

„Jaco „złożył egzamin oczywiście z wynikiem pozytywnym! Nie jesteśmy z tych co lubią się chwalić sukcesami (no dobra, jesteśmy ale tylko trochę) ale jest to absolutna petarda bo Jacek jest jedynym Strażakiem z terenu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, który poszczycić się może tytułem ratownika wodnego!

A musicie wiedzieć, że kurs i zdanie egzaminu to nie takie hop siup! Kandydat na ratownika wodnego nie tylko musi pływać lepiej i szybciej od ryby. Musi ogarnąć i zrozumieć również masę zagadnień natury prawnej, posiąść wiedzę o specyfice działania np. lodzie, podczas powodzi, musi poznać i zaznajomić się z rodzajami sprzętu ratowniczego i jego wykorzystania

W skrócie jest to wiele miesięcy wyrzeczeń, przygotowań, treningów i masa godzin spędzonych w wodzie. Nawiasem mówiąc poprawia to sylwetkę, Jacek poleca!

Jacku, jesteśmy dumni, że zasilasz nasze szeregi i życzymy Ci, żebyś nigdy nie musiał używać nowych umiejętności! Tyle samo powrotów co wyjazdów!

Życzymy udanej niedzieli i bezpiecznego tygodnia!

Ze strażackim pozdrowieniem!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts