środa, 28 września 2022

Nasza Jednostka otrzymała nowy sprzęt, niezbędny do ratowania zdrowia, życia i dobytku naszych Mieszkańców!

27 września 2022 r. Druhowie Marcin Ciećwierz oraz Czesław Krucz podczas spotkania z Burmistrzem Marcinem Gortatem otrzymali nową kamerę termowizyjną Flir K2.

Brzmi poważnie? Zgadza się, bo jest poważnie! Taka kamera ma multum zastosowań.

Kamery termowizyjne są narzędziem ułatwiającym akcję ratowniczo-gaśnicze w zadymionych pomieszczeniach. Wykorzystuje się je w celu zlokalizowania poszkodowanych. Obraz z kamery termowizyjnej dokładnie ukazuje rozgrzane punkty lub części urządzeń w szafce z bezpiecznikami oraz stopień nagrzania przewodów kominowych w budynkach, w których doszło do zapalenia się sadzy.

Kamera pozwala sprawdzić stopień nagrzania się środków ochrony indywidualnej strażaków po przeprowadzeniu akcji.

Żywimy nadzieję, że nasza kamera będzie wykorzystywana głównie podczas festynów i imprez na których prezentujemy nasz sprzęt niż podczas akcji!

Garść faktów:

• Koszt zakupu wyniósł: 8600 zł brutto