Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

sobota, 29 października 2022

Bezpiecznego długiego weekendu!

Ze względu na przypadające we wtorek 1 listopada 2022 r. Uroczystości Wszystkich Świętych, niektórzy z nas już rozpoczęli tzw. długi weekend, podczas którego znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone nawet kilkaset kilometrów od domu cmentarze.

W związku z tym apelujemy o rozsądek na drodze, dostosowanie prędkości do panujących, często trudnych warunków atmosferycznych. Pogoda w tym roku robi nam niezłe psikusy więc „koło domu” możemy mieć +10 a w miejscu docelowym -1.

Porządkowanie grobów, wizyty pełne zadumy i refleksji wymagają od nas również właściwego zadbania o swoje bezpieczeństwo. Przedstawiamy kilka tipów  dotyczących Waszego bezpieczeństwa podczas długiego weekendu:

  • Zanim wyjedziemy z domu pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystko wyłączyliśmy i zamknęliśmy
  • Zanim wsiądziemy do auta, które w ciągu najbliższych dni ma nabić dużo kilometrów, sprawdźmy poziom paliwa, oleju, płynu do spryskiwacza, światła etc.
  • Na trasie zdejmijcie nogę z gazu. Pędząc jak wariaci zyskacie góra kilkanaście minut „przewagi” ale ryzykujecie dużo więcej. O tej porze roku łatwo o wypadek, te kilka minut może zdecydować o Waszym zdrowiu i życiu.
  • Jeżdżący lub chodząc w okolicach cmentarzy robimy to mając oczy dookoła głowy. Koniec i kropka.
  • Kierowcy - pamiętajcie również, żeby przy cmentarzach nie jeździć „na pamięć”. Tego dnia w rejonie wielu nekropolii jest stosowana czasowa zmiana organizacji ruchu. Nietrudno o wypadek.
  • Okolice Wszystkich Świętych to też szansa dla złodziei. Bądźmy czujni i nie dajmy tym draniom żadnych szans!

 

Tyle i aż tyle z naszej strony. Uważajcie na siebie!

Bezpiecznego długiego weekendu!

Ze strażackim pozdrowieniem!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts