Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

niedziela, 16 października 2022

Był sobie Turniej

Sobota, połowa października, na termometrze kilkanaście stopni na plusie. Jak można spędzić taki dzień?

Aktywnie, tak jak między innymi zrobiliśmy to my!

Tego dnia na czerwińskim orliku odbył się zorganizowany przez Salos „Wiślanie” Czerwińsk „Turniej Dzikich Drużyn”. Były to zawody piłkarskie dla teamów złożonych z m.in. przyjaciół, rodzin, sąsiadów, kolegów ze szkoły czy pracy oraz – Strażaków.

Tak, tak, dobrze przeczytaliście. Jak informowaliśmy jakiś czas temu nasza Sekcja Sportowa również wzięła udział w turnieju. Bo wiecie, Strażak Ochotnik musi być sprawny, wysportowany, dbać o kulturę fizyczną. No i tak, żeśmy zadbali, że

[chwalimy się mode on] nasza S-kadra zajęła I miejsce w „Turnieju Dzikich Drużyn” a jakby tego było jeszcze mało to mamy też w naszych szeregach Króla Strzelców! [chwalimy się mode off], o którym przez wrodzoną skromność nie będziemy się rozpisywać. Puchar dostał, wystarczy mu.

A tak poważnie mówiąc, to jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że zdobyliśmy (no kurde, w końcu) puchar ale nie to jest przecież najważniejsze. Siedemnaste miejsce też by nas cieszyło tak jak pierwsze, bo na takich turniejach widać jak na dłoni, że tworzymy monolit, zgrywamy się, rozumiemy się bez słów. Co w praktyce przekłada się na nasze wyjazdy ratowniczo – gaśnicze. Każdy ma określone zadanie i wykonuje je na 101% swoich możliwości.

Turniej, walka, puchary etc. to ważne ale wczoraj najważniejsza była sportowa rywalizacja, gra fair-play, możliwość spędzenia czasu w mega fajnym towarzystwie oraz poczęstunek między meczami (kawa, herbata, coś na słodko) i przepyszna pizza na fajrant.

Nie wiemy, czy jest przysłowie „Jaka sobota, taki cały tydzień”. Jeśli takiego nie ma, to od dzisiaj oficjalnie je wprowadzamy!

Na zakończenie klasyfikacja generalna wczorajszego Turnieju:

  1. OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą
  2. Drużyna z Gliwic
  3. Salos Wiślanie Czerwińsk nad Wisłą

Hełmy z głów za sportową rywalizację i świetną!

 

Udanej niedzieli i bezpiecznego tygodnia!

Ze strażackim pozdrowieniem!

 

PS. A dziś będziecie mieli okazję spotkać naszych Druhów podczas zabezpieczenie ostatniego w tym sezonie Różańca Wiślanego. Startujemy o godzinie 14.00 z Przyczółka w Wychódźcu w kierunku Czerwińska. Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts