Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

czwartek, 27 października 2022

Otrzymaliśmy nowy sprzęt!

Jak już pewnie słyszeliście, wczoraj, bezpośrednio przed sesją Rady Miejskiej, nasi Druhowie – Adam i Marcin oficjalnie i uroczyście odebrali nowy sprzęt dla naszej jednostki.

Sprzęt o którym za chwilę, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymaliśmy  z rąk Druha Antoniego Czapskiego – naszego Przyjaciela, można powiedzieć, że byłego „Szefa”.

Bo nie każdy pewnie wie ale Druh Antoni to emerytowany Komendant Powiatowy PSP w Płońsku. To był zaszczyt i wielka przyjemność, że mogliśmy się ponownie spotkać!

A teraz garść faktów. O sprzęt wnioskowaliśmy już dawno temu. Tak dawno, że sami zapomnieliśmy o tym fakcie. Ale sami wiecie co się dzieje na świecie od jakiegoś czasu.

Aż tu nagle dostajemy wiadomość – podajcie rozmiary mundurów i numery buta. Kto obserwuje nasze konto na Instagramie, widział zapewne widział jakiś czas naszą małą zajawkę tego co się wydarzy.

Także oficjalnie nasza Jednostka wzbogaciła się o:

  • Hełmy strażackie z latarkami - 5 szt.
  • Rękawice specjalne strażackie - 5 par
  • Buty specjalne gumowe (kalosze 😊 ) - 5 par
  • „Nomexy” czyli po ludzku ubranie specjalne (kurta + spodnie) - 5 par
  • Motopompa szlamowa WT 30X Honda - 1 szt.

O ile pierwsze cztery pozycje są jasne, to dla tych co nie wiedzą w dwóch zdaniach wyjaśnimy czym jest motopompa szlamowa. Jest to urządzenie, które przeznaczone jest do usuwania zanieczyszczonej wody i szlamu, powstającego podczas powodzi i podtopień. Zalania i podtopienia (np. piwnic czy budynków stojących na niskim terenie) zdarzają się dosyć często, a na sytuacje tego typu wpływ mają przede wszystkim częste opady deszczu i śniegu, podnoszenie się wód gruntowych czy wiosenne roztopy.

Także sami widzicie, że taka pompa to potężny „zastrzyk” sprzętowy, który skutecznie wpłynie na sprawność i skuteczność naszej Straży.

Cechą Strażaka jest nie tylko gotowość, wyszkolenie i wiedza, sprawność fizyczna ale jak widzicie jest nią cierpliwość. Warto było czekać!

Na zakończenie hełmy z głów dla Pana Marszałka Adama Struzika za ufundowanie powyższego sprzętu oraz dla Pana Burmistrza za pomoc formalną.

Sobie i przede wszystkim Wam życzymy, żeby nasz nowy sprzęt pozostał jak najdłużej nowy!

Ze strażackim pozdrowieniem!


 


Foto: Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts