Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

piątek, 2 grudnia 2022

Komunikat Jednostki OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą

Szanowni Państwo, 

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o tym, że nasza Jednostka otrzymała potężne dofinansowanie z różnych źródeł na łączną kwotę 480 000 zł na realizację zadania „Zakup Nowego Lekkiego Samochodu Ratowniczo-Gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku Nad Wisłą”. Dzięki nieocenionej pomocy kolegi Andrzeja z Urzędu Miasta i Gminy w Czerwińsku rozpisaliśmy przetarg, udało się wyłonić wykonawcę czyli firmę Perfekt Radosław Zasada, podpisaliśmy stosowne umowy i ruszyła maszyna. 

Gdzieś tam w mediach społecznościowych widzimy ostatnio, że osoby ciekawskie i dociekliwe, lub być może próbujące z jakiegoś powodu zdyskredytować naszą Jednostkę, zadają pytania typu „gdzie i kiedy ten samochód?” 

Wyjaśniamy więc oficjalnie.

Otóż według umowy pojazd miał się znaleźć u nas w pierwszej połowie grudnia 2022 r. Niestety z przyczyn niezależnych od nas i od wykonawcy tak się nie stanie. Żyjemy obecnie w niespokojnych czasach i łańcuchy dostaw straciły swoje ogniwa. Mówiąc wprost - są duże problemy z podwoziami, częściami i innym asortymentem pozwalającym "złożyć" nasz wymarzony wóz w terminie. Realna data wykonania zadania to pierwszy kwartał 2023 r. Warto podkreślić, że to nie jest tylko problem naszej Straży ale też wielu innych Jednostek na terenie Polski.

Jest słabo... ale nie poddajemy się, bo to nie w naszym stylu. Działamy dalej. 

Wysłaliśmy stosowne pisma i informacje o zaistniałej sytuacji do naszych "Darczyńców" czyli do Towarzystw Ubezpieczeniowych, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą. Zwróciliśmy się z prośbą o przedłużenie terminu realizacji zadania do czerwca 2023 r. 

Wszystkie odpowiedzi na nasze pisma były na szczęście pozytywnie rozpatrzone za co hełmy z głów dla osób decyzyjnych! Taka pomoc z Państwa strony przełoży się na bezpieczeństwo mienia, zdrowia i życia Mieszkańców Gminy Czerwińsk nad Wisłą. 

Dla przypomnienia wrzucamy informację, że nasz wóz bojowy zostanie sfinansowany ze:

  • Środków finansowych z budżetu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, pochodzących z konkursu „Rosnąca Odporność”:  200 000 zł
  • Środków finansowych przekazanych przez zakłady ubezpieczeń: 200 000 zł
  • Środków finansowych z Budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego: 80 000 zł


Czeka nas teraz gonitwa z formalnościami ale jesteśmy na prostej


Ze strażackim trzymaniem kciuków!

Druhny i Druhowie

OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts