Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

piątek, 30 grudnia 2022

Nasza Jednostka otrzymała nowy sprzęt!

Jak zapewne część z Was widziała wczoraj w Internetach nasza Jednostka otrzymała nowy sprzęt!

Koła czy też -  w naszym przypadku – węża strażackiego na nowo nie wymyślimy ale z kronikarskiego obowiązku napiszemy, że nasza Jednostka otrzymała zawodowe wyposażenie.

Na początku grudnia złożyliśmy wniosek do Burmistrza i Rady Miejskiej pismo o zakup niezbędnego sprzętu ratowniczego, który usprawnią nasze działania na wodzie i lądzie.

Dzięki pozytywnej opinii nasza Sekcja Wodna otrzymała następujące wyposażenie:

  • trzy kamizelki ratunkowe,
  • 4 – metrowy bosak,
  • rzutkę do koła ratunkowego.

Zakup tego sprzętu podniesie działania ratunkowe i prewencyjne naszej sekcji wodniaków podczas wyjazdów gospodarczych (np. Różaniec Wiślany) oraz akcji ratowniczych na Wiśle.

Mało tego, w naszym Volvo poszła wyciągarka, tak na amen, że nie da się naprawić. A nie ma co ukrywać, tego typu sprzęt jest bardzo pomocny np. przy wypadkach drogowych. Na szczęście dostaliśmy nową, czekamy tylko na montaż.

Nasze nowe wyposażenie kosztowało ok. 6k zł brutto więc to nie jest mała kasa, dlatego hełmy z głów i serdeczne podziękowania dla Burmistrza Marcina Gortata, Przewodniczącego Rady Darka Szurmaka oraz Radnych za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku oraz troskę o zdrowie i życie naszych Mieszkańców!

Ze strażackim pozdrowieniem!
Foto: Urząd Miasta i Gminy Czerwińsk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts