Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

piątek, 16 grudnia 2022

Sekcja Zmotoryzowana podnosi kwalifikacje!

Tyle się ostatnio u nas działo, że nie było czasu zamieścić pewnej, bardzo pozytywnej informacji o strukturach naszej Jednostki.

Otóż Druhowie z naszej Sekcji Zmotoryzowanej Jacek Caban i Mariusz* Markiewicz na początku grudnia ukończyli szkolenie na kierowców – konserwatorów.

Jak sama nazwa kursu wskazuje nie wiadomo o co chodzi. Dlatego wyjaśniamy w kilku zdaniach.

Kierowca – konserwator sprzętu OSP ma przygotowanie do wykonywania zadań operatora sprzętu, do obsługi samochodów pożarniczych oraz urządzeń z silnikami spalinowymi, a także do konserwacji i drobnych napraw mających na celu utrzymanie sprzętu w pełnej gotowości bojowej.

Sam kurs składał się z części teoretycznej, gdzie chłopaki poznali swoje prawa i obowiązki, utrwalili wiedzę o sprzęcie pożarniczym i poznali zasady BHP obsługi sprzętu spalinowego.

W części praktycznej druhowie nauczyli się m.in. jak przygotować do pracy i obsługiwać hydrauliczne urządzenia ratownicze, agregaty, motopompy, sprzęt mechaniczny a także jak prowadzić dokumentację i korespondencję radiową.

Dzięki nowym uprawnieniom uzyskanym przez Jacka i Marka, zwiększy się sprawność bojowa naszej Jednostki, ponieważ będziemy mieć więcej osób, które na akcji mogą obsługiwać dany sprzęt a w wolnych dbać o jego gotowość. Co wiąże się z usprawnieniem naszych działań ratowniczo – gaśniczych.

Jesteśmy dumni, że kolejni Druhowie z Czerwińska korzystają z możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji!

Ze strażackim pozdrowieniem!


 


 *(tak, niektórzy z nas do tej pory nie mogą uwierzyć, że Marek ma na imię Mariusz).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts