Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

wtorek, 6 grudnia 2022

Ujawniamy naszą stronę internetową!

Z okazji Mikołajek mamy dla Was a także i też dla nas drobny wirtualny prezent.

Naszą stronę pół/nie* profesjonalną stronę internetową.

Strona tak naprawdę została założona na serwisie blogger.com (darmowy blog Google) niemal równolegle z naszym profilem – jako backup tego co wrzucamy na Facebooka.

W tak zwanym międzyczasie okazało się, że nasza „kopia fejsa” okazała się niezbędna m.in. do przeprowadzenia postępowania przetargowego na zakup nowego wozu bojowego. Wtedy też stwierdziliśmy, że warto to rozwinąć bo daje to dużo więcej możliwości naszym działaniom w Internecie. I tak kupiliśmy domenę (adres strony).

Długie wieczory ustawiania, klepania różnych znaczków i mamy stronę, która nadal się tworzy. Cały czas jest uzupełniana ponieważ robimy ją w tzw. wolnej chwili.

Dlaczego zdecydowaliśmy się, żeby oprócz najpopularniejszej formy (czyli profil na Fejsie) prowadzić równolegle stronę? Powodów jest kilka i wbrew pozorom są one kluczowe:

  • na stronie możemy zamieszczać rzeczy, których nie zamieścimy na facebooku (np. dokumenty do pobrania),
  • strona jest czytelna – można bez większego problemu znaleźć rzeczy np. z lutego 2022 – na Fejsie jest to katorga, jak ktoś nie ma profilu na Facebooku chętniej zajrzy na stronę. Jak nie wierzycie to wylogujcie się z facebooka i zobaczcie jak nasz profil wygląda dla osób nie posiadających konta. Jest mega nieczytelnie,
  • mając stronę możemy zamieszczać informacje o przetargach i zamówieniach publicznych,
  • na stronie tworzymy wirtualną kronikę naszej działalności, na naszych zasadach i tak jak tego chcemy, Facebook nie daje takich możliwości,
  • tak jest fajnie i bardzo profesjonalnie,
  • Facebook dziś jest, za rok może go nie być i co wtedy?

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony, przeglądania archiwum, menu, klikania w wiadomości. Raz, że znajdziecie różne ciekawostki o których już nie pamiętacie a dwa pozwoli to nam pozycjonować nasz portal. Co to znaczy? Wiele, bo im więcej wejść to dużo większa szansa, że po wpisaniu w wyszukiwarkę „OSP Czerwińsk” znajdziemy się na pierwszym miejscu.

Ze strażackim kliknięciem!

 

* Niepotrzebne skreślić


\


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts