Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

czwartek, 23 lutego 2023

Byliśmy w Opolu - cel był szczytny! Przeczytajcie!

Nasza Druhna, Druhowie oraz Przyjaciele dziś 23 lutego 2023 r.  byli w Opolu. Zapytacie dlaczego? Wypadałoby zacząć od początku… Ostrzegamy – będzie długo, ale fajnie!

Otóż pewnej niedzieli, jeden z naszych Druhów scrollując Facebooka znalazł informację, że ratownik medyczny, jeden z ludzi doktora Jarosława Kostyły – szefa Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego potrzebuje pomocy. Jego 4 – letni synek Michałek cierpi na lekoodporną padaczkę i potrzebuje pieniędzy na rehabilitacje oraz leczenie.

Po szybkiej burzy mózgów okazało się, że autor zbiórki – doktor Jarosław jest spokrewniony z naszymi Przyjaciółmi, mieszkańcami Czerwińska nad Wisłą. Trzeba działać!

Na „fejsie” trwała licytacja autorskiego kalendarza autorstwa fotografa Miłosza Bogdanowicza, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Chłopaka.

Wśród naszej grupy Strażaków ogłosiliśmy, że potrzebna jest pomoc. Nasza Ekipa ogłosiła to wśród swoich Przyjaciół, Przyjaciele wśród swoich. Poszedł efekt lawiny wśród osób dobrej woli i wzięliśmy udział w licytacji kalendarza.

Kojarzycie ten moment z filmów kina akcji, gdy główny bohater przecina kabel bomby w ostatniej sekundzie? Tak właśnie wyglądała licytacja kalendarza. Dosłownie w ostatniej sekundzie nasza Jednostka wylicytowała kalendarz przebijając Ratowników z Namysłowa o 100 zł.

Łącznie nasza Straż i masa Przyjaciół zebrała – UWAGA – 3000 zł – na leczenie Michałka!

Odległość jest dla słabych, więc po serii ustaleń wybraliśmy się do Opola wręczyć symboliczny czek i kilka pamiątek z Czerwińska dla Michałka i jego Rodziców.

Na miejscu zastała nas mega niespodzianka – oprócz doktora Jarka Kostyły i Piotrka Szydłowskiego – Taty Michała, czekał na nas zastępca dyrektora biura Marszałka Województwa Opolskiego Pan Daniel Palimąka.

Nie ukrywamy, że było to bardzo wzruszające spotkanie. Bardzo miło było nam przekazać Tacie Michałka Piotrkowi Szydłowskiemu symboliczny czek i zamienić kilka zdań. Dla takich chwil jak ta warto działać, warto się angażować – udało się zrobić coś Wielkiego dla kogoś Małego.

Michał – trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia i liczymy, że wspólnie z Rodzicami odwiedzisz kiedyś nasz Czerwińsk!

I na koniec absolutna petarda – doktor Jarek Kostyła w dowód wdzięczności przekazał naszej Jednostce nową deskę ratowniczą oraz szyny kramera. Hełmy z głów Doktorze! Dziękujemy za ten wspaniały prezent, który bez wątpienia podniesie wartość bojową naszej Straży.

Po części oficjalnej spędziliśmy miło czas na kawie i ciachu i wspólnym zwiedzaniu Opola!

Hełmy z głów dla wszystkich Bohaterów zaangażowanych w licytację, pomoc w transporcie i inne działania!

Pamiętajcie – dobro powraca!

Ze strażackim pozdrowieniem!

 

Foto:

grupowe – Jarosław Draguć

foto ze spotkania Miłosz Bogdanowicz

foto z Opola – nasze 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts