Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

czwartek, 9 marca 2023

MDP wzięła udział w biegach!

07 marca 2023 r. w Czerwińsku nad Wisła odbył się Bieg Żołnierzy Wyklętych. Jak już doskonale wiecie, nasza Jednostka wspólnie z OSP Stare Radzikowo zapewniała bezpieczeństwo uczestnikom – uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych – podczas zawodów.

Ale tych „starych” Strażaków zostawmy, pomówmy o naszej Młodzieży, ponieważ nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Czerwińsk nad Wisłą pod opieką Druhny Ani Caban, również brała udział we wtorkowej imprezie.

Piątka naszych - jak to potocznie mówimy „Dzieciaków”- Martyna Caban, Wiktoria Ślaz, Adam Kuźlik, Wiktor Dobracki, Mateusz Baranowski rozegrała bieg - w swoich kategoriach - na dystansie 1963 m.

Mało?

Także ten… mimo naszej wrodzonej skromności – się pochwalimy. Bo jest czym!

Druhna MDP Martyna Caban, zajęła III miejsce kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych! Mega sukces jak na debiut naszej Młodzieżówki! Martynko, korzystając z okazji składamy wyrazy uznania i dziękujemy, że jesteś w naszej Brygadzie!

Nadal mało?

To musicie wiedzie, że Druh Wiktor w ramach naszego strażackiego happeningu przebiegł trasę trzymając w ręku flagę naszej OSP.

A co z młodzieżą, która nie należy do biegających?

Nasza MDP nie uznaje pustki. Każdy ma zadanie do wykonania. Więc nasi Młodzi Druhowie Kacper Grabarczyk i Kuba Sikora (oczywiście pod czujnym okiem doświadczonych Strażaków), w pełnym umundurowaniu pomagali w zabezpieczeniu trasy uczestnikom biegu!

Chłopaki – hełmy z głów za „książkowe” zachowanie, przestrzeganie wszelkich procedur i merytoryczne rozmowy „na radiu”. Jesteście w tej kwestii lepsi od nas…. co w sumie…hmm…. nie jest już aż tak fajne…

To jest wielka radość, że młodzi Strażacy angażują się w tego typu wydarzenia. Żyjemy w takich czasach, że młodzież w wieku „nastu” lat woli pograć w FIFĘ na konsoli, lub scrollować media społecznościowe na telefonie, zamiast faktycznie się ruszyć.

Dlatego po raz kolejny dziękujemy, że z nami jesteście, to wielka duma móc z Wami pracować.

Ze strażackim pozdrowieniem!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts