Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

czwartek, 23 marca 2023

Nasza reprezentacja w Orszymowie

W ubiegłą niedzielę 19 marca w parafii pw. św. Floriana w Orszymowie odbyły się Wielkopostne Strażackie Zamyślenia. Był to doskonały czas na przygotowanie się do zbliżających Świąt Wielkanocy - między innymi przez sakrament pokuty i pojednania.

We Mszy Świętej pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza Straży Pożarnej ks. dr Andrzeja Zakrzewskiego wzięli udział Druhowie z powiatu płockiego i płońskiego - łącznie 9 Jednostek OSP oraz poczty sztandarowe.

Wśród grona Strażaków znalazła się również nasza reprezentacja w składzie - Druhna Ania oraz Druhowie Akacjusz, Jacek, Mariusz (czyli Marek), Adam, Marcin oraz przedstawiciel MDP Druh Wiktor Dobracki. 

Skromnie dodamy, że Druh Akacjusz SDB "wystąpił" jako jeden z kapłanów sprawujących Mszę! 

Na zakończenie - na uczestników uroczystości - czekała pyszna grochówka z kuchni polowej, ciepłe napoje oraz coś słodkiego na ząb! 

Ze strażackim pozdrowieniem!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts