piątek, 7 kwietnia 2023

Ślubowanie i pasowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Czerwińsk nad Wisłą

5 kwietnia 2023 r. – ta data na długo pozostanie w pamięci naszych młodych Ochotników działających w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Czerwińsk and Wisłą.

W obecności członków Zarządu, starszych koleżanek i kolegów Strażaków, Opiekunów MDP (dh Ani, Karoliny i Jacka) oraz Gości nasze młode Druhny i nasi młodzi Druhowie złożyli uroczyste ślubowanie na nasz sztandar.

Treść ślubowania - odczytana przez Druha Jacka – dotycząc sumiennej służby Ojczyźnie, pracy w szeregach MDP, przyczyniania się do ochrony życia i mienia oraz bycia wzorem w  przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej, została jednogłośnie „zakrzyczana” słowem ŚLUBUJĘ!

Po tych ważnych słowach przyszedł moment pasowania, którego dokonał, specjalnym toporem strażackim, Prezes Marcin Ciećwierz.

Wszyscy młodzi Strażacy otrzymali również pamiątkowe akty ślubowania.

Ważne słowa skierował do naszych „dzieciaków” nasz wielki Przyjaciel ks. Łukasz Mastalerz, proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą.

Wagę wydarzenia podkreśliło uroczyste spotkanie Wielkanocne, zorganizowane przez opiekunów MDP, podczas którego spędziliśmy miło czas oraz mieliśmy okazję w tak dużym gronie przegadać nasze następne młodzieżowe działania.

Do MDP OSP Czerwińsk nad Wisłą należą:

• Klaudia Baranowska
  • Mateusz Baranowski
  • Martyna Caban
  • Szymon Ciećwierz
  • Wiktor Dobracki
  • Kacper Grabarczyk
  • Szymon Grabarczyk
  • Karol Jakubiak
  • Mateusz Kalata
  • Adam Kuźlik
  • Wiktoria Pręgowska
  • Filip Siemiątkowski
  • Jakub Sikora
  • Wiktoria Ślaz
  • Bartosz Zdanowski
  • Karolina Żółtowska

Pamiętajcie - o każdej porze dnia i nocy - nieważne czy pada śnieg, czy jest upał - gdy zawyje alarm, strażak zawsze niesie pomoc ludziom, ratuje zdrowie, życie, mienie! Niech Święty Florian ma Was pod swoją opieką!

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!