wtorek, 2 maja 2023

Dzień Dobra w Czerwińsku nad Wisłą

W niedzielę 30 kwietnia 2023 r. na terenie ogrodów Salezjańskich w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się druga edycja pikniku rodzinnego „Dzień Dobra”.

Jak było? Dobrze, dziękujemy za uwagę!

A tak serio to było lepiej niż podczas ubiegłorocznego debiutu.

Po Mszy Świętej wierni oraz goście udali się na tereny Ogrodów Salezjańskich, gdzie dla wszystkich czekała moc atrakcji – ciasto domowej roboty, loterie, gry, zabawy i animacje a na koniec mecz piłki nożnej SALOS Wiślanie vs. OSP Czerwińsk.

Mało tego – podczas Dnia Dobra, Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej w Czerwińsku nad Wisłą uczestniczyło w zbiórce środków finansowych na miejsca, które dla wielu osób stały się domem (Hospicja, , Domy Dziecka, Domy Samotnej Matki, etc.).

Piszemy o tym wszystkim ponieważ nasza Jednostka oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza miała przyjemność i zaszczyt wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu!

Nasza Młodzieży bardzo pomogła w organizacji technicznej imprezy (jak to się mówi – od zaplecza) oraz wzięła udział w niedzielnych uroczystościach – jedni pomagali ogarnąć piknik, drudzy wzięli udział w meczu piłki nożnej.

Jeśli chodzi o starszych Druhów OSP Czerwińsk nad Wisłą – jedna część pomagała w zabezpieczeniu terenu imprezy a druga cześć uczestniczyła w pokazie naszego sprzętu ratowniczo gaśniczego.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, wspólną zabawę oraz super spędzony czas. W kościach czujemy, że widzimy się za rok o podobnej porze!

Siły i Środki

• Opactwo Romańskie
  • SALOS Wiślanie Czerwińsk nad Wisłą
  • Szkolne Koło Wolontariatu – Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą