Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

niedziela, 18 czerwca 2023

Akcja "Bezpieczne Wakacje" z OSP Czerwińsk

Na zaproszenie dyrektor szkoły podstawowej w Czerwińsku nad Wisłą Pani Eli Malickiej, nasza Jednostka przeprowadziła spotkanie z Uczniami pod nazwą "Bezpieczne Wakacje".

W ramach zajęć przypomnieliśmy i wyjaśniliśmy jakich zasad bezpieczeństwa trzeba przestrzegać w różnych miejscach i różnych sytuacjach podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dzieci i młodzież poznały lub też przypomniały sobie jak należy zachować się m.in. nad wodą, podczas upałów, w lesie, podczas
wycieczek rowerowych itp.

Ważnym zagadnieniem czwartkowego spotkania było szkolenie z podstaw pierwszej pomocy przeprowadzone przez naszych wykfalifikowanych instruktorów.  

Dodatkową atrakcją był pokaż sprzętu strażackiego. Dzieci i Młodzież z wielkim zainteresowaniem zaglądały do wozów i oglądały wyposażenie naszej Jednostki.

„Kropką nad i” była wizyta Oddziału Przedszkolnego, który sprawił nam wiele radości. Co tu dużo mówić - najmłodsi Uczniowie Czerwińskiej Szkoły po prostu żywiołowo podeszli do tematu.

Czwartkowe spotkanie to również kolejna akcja w której udział wzięła Czerwińska MDP. Nasza Młodzieżówka po raz kolejny pokazała, że można liczyć na ich pomoc przy organizacji strażackich imprez. Brawa i hełmy z głów!

W działaniach „Bezpieczne Wakacje” wzięli udział Uczniowie z klas I-III, IV-VIII oraz Oddział Przedszkolny.

Dyrekcji Szkoły dziękujemy za zaufanie i zaproszenie nas do przeprowadzenia działań prewencyjnych!

Do upragnionych wakacji jeszcze tydzień ale już teraz życzymy Wam, żeby były udane i przede wszystkim bezpieczne!

Ze strażackim pozdrowieniem!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts