Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

wtorek, 6 czerwca 2023

Młodzieżówka ćwiczyła gaszenie pożaru!

W niedzielę 04 czerwca 2023 r. odbyła się kolejna zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Czerwińsk nad Wisłą.

Podczas spotkania nasi młodzi Strażacy przypomnieli sobie podstawy kursu pierwszej pomocy, a  z tzw. nowości zostali nauczeni jak zabezpieczyć i transportować osobę poszkodowaną  oraz dowiedzieli się czym są i jak używać szyn Kramera. 

Jednak najbardziej „spektakularnym” tematem niedzielnych zajęć było gaszenie prawdziwego pożaru – oczywiście pod czujnym okiem opiekunów oraz doświadczonych Strażaków.

Nasi „Młodociani” nauczyli się podczas ćwiczeń jak ułożyć linię, jak  szybko i profesjonalnie rozwijać i łączyć ze sobą węże oraz jak obsługiwać prądownicę i rozdzielniki podczas gaszenia pożaru.

Krótko mówiąc – było sporo roboty do zrobienia!

Z racji tego, że od zeszłego piątku nasza Jednostka dysponuje nowym lekkim wozem ratowniczo – gaśniczym – nasza „Młodzieży” oraz „Starszyzna” miała okazję zapoznania się z nowym sprzętem, jego obsługą i wyposażeniem. 

Na zakończenie zbiórki, na terenie Ogrodów Salezjańskich spotkaliśmy się przy wspólnym ognichu z kiełbaskami, gdzie mogliśmy się wymienić nowymi doświadczeniami, wiedzą oraz wspólnie i fajnie spędzić czas!

Hełmy z głów dla:

  • Druha Piotrka Zarzyckiego, który udostępnił nam teren do ćwiczeń oraz – jako fachowy Strażak – idealnie zaprószył ogień, szybko zresztą ugaszony przez naszą Młodzież. I dziękujemy Piotrek za przepyszne truskawki!
  • Księdza Proboszcza Łukasza Mastalerza i Druha Akacjusza za pomoc przy organizacji ogniska na terenie Ogrodów Salezjańskich.

Ze strażackim pozdrowieniem!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts