Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

niedziela, 16 lipca 2023

Niedziela rano, technicznie zbliżamy się do końca weekendu i myślimy o poniedziałku...

… Ale może warto rozpocząć zbliżający się tydzień bardzo fajną wiadomością?

W czwartek 13 lipca 2023 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, nasi Druhowie – Marcin Ciećwierz i Piotr Zarzycki odebrali z rąk Panów Ministrów Macieja Wąsika, Macieja Małeckiego i szefa NFOŚ Marka Ryszki promesy na dwa zadania:

  • „Zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwaniu skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Czerwińsku nad Wisłą” – dofinansowanie w wysokości 15 000 zł.
  • „Aktywowanie i doposażenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Czerwińsku nad Wisłą” – dofinansowanie w wysokości 15 000 zł.

Łącznie otrzymaliśmy aż 30 000 zł dofinansowania na zakup m.in. umundurowania oraz sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla naszych – jak to mówimy -  Dużych i Małych Strażaków!

Nie będziemy ukrywać, że powyższe dofinansowanie pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo Mieszkańców Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą oraz pozwoli wyposażyć naszą Młodzieżówkę w niezbędny sprzęt, dzięki któremu nasze „Dzieciaki” będą mogły poznawać i szkolić się na zawodowych urządzeniach.

Hełmy z głów dla wszystkich osób, które pozytywnie zaakceptowały nasze „papiery”!

Ze strażackim pozdrowieniem!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts