poniedziałek, 4 września 2023

Pożegnanie Druha Akacjusza

Wczoraj (3 września 2023 r.) w Bazylice Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się  Msza Święta, podczas, której licznie zgromadzeni wierni, goście i przyjaciele pożegnali księdza Akacjusza, który po czterech latach obecności w Czerwińsku odchodzi do parafii Kutno - Woźniaków.

W ponad 100 letniej historii naszej Straży, Aki to prawdopodobnie jedyny ksiądz - Strażak, więc nic dziwnego, że podczas dzisiejszej Mszy obecna była duża ekipa Druhen i Druhów oraz naszej Młodzieży.

Akacjusz za różnego rodzaju wsparcie i wielką pomoc naszej Jednostce otrzymał w prezencie hełm oraz środek gaszący pragnienie o pojemności 0.7l.

Aki... Druhu... to wielki zaszczyt i duma, że byłeś, jesteś i zawsze będziesz Strażakiem z Czerwińska!

Gdziekolwiek nie trafisz podczas swojej (rozpoczynające się tak naprawdę, bo młody chłop jesteś) kapłańskie posługi, pamiętaj spoglądając na hełm z naszymi podpisami, że zawsze jesteś nasz!

Życzymy Ci wszystkiego co najlepsze!

Druhny i Druhowie OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą.