niedziela, 25 lutego 2024

Informacja z Walnego Zebrania Sprawozdawczego

W sobotę 24 lutego 2024 r. w naszej remizie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą.

Oprócz członków OSP i MDP w zebraniu udział wzięli również zaproszeni goście – przyjaciele naszej Straży:

• Barbara Wdowiak – Radna Powiatowa, członek Zarządu Powiatu Płońskiego
  • Marcin Gortat – Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą
  • Marek Myśliński – Radny Miejski
  • Ks. Łukasz mastalerz SDB – proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą
  • Bryg. Andrzej Głowacki – Naczelnik Wydziału Operacyjnego PSP Płońsk
  • Druh Dawid Lewandowski – sekretarz Zarządu Gminnego OSP, strażak ze Starego Radzikowa

Najważniejsze punkty sobotniego zebrania:

• podsumowaliśmy nasze wyjazdy ratowniczo – gaśnicze, wyjazdy gospodarcze oraz liczne działania społeczne,
  • podsumowaliśmy zakupy sprzętu dla naszej Jednostki z budżetu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, jednostek administracyjnych ze szczebla wojewódzkiego i krajowego, darczyńców i Przyjaciół naszej Jednostki
  • omówiliśmy sprawozdania finansowe i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej,
  • ustaliliśmy program naszych działań na rok 2024
  • Druhna Ania Caban przedstawiła sprawozdania z działalności MDP w 2023 r. i planu działalności MDP na rok 2024

W związku z ukończeniem lat i przejściu na zadłużoną emeryturę Druh Marek Sulik złożył rezygnację z funkcji Naczelnika naszej Straży musieliśmy w sobotę dokonać wyborów uzupełniających.

Jednogłośną decyzją Zarządu nowym Naczelnikiem oraz delegatem na Zjazd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP został wybrany Druh Jacek Caban! Jacku, jeszcze raz przyjmij nasze gratulacje!

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować Markowi Sulikowy za wszystkie lata służby i za wszystko to co zrobiłeś dla naszej Jednostki! Hełmy z głów!

Składamy również podziękowania dla wszystkich Władz na stopniu wojewódzkim i krajowym, którzy przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy Czerwieńsk nad Wisłą poprzez dofinansowanie naszej jednostki i pomoc w zakupie nowego sprzętu.