Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

niedziela, 4 lutego 2024

Zbiórka MDP w Modlinie

W sobotę 3 lutego 2024 r. odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Czerwińsk nad Wisłą. I nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zaczęli spotkań z grubej rury!

Otóż nasza ekipa młodzików wraz z opiekunami udała się do Nowego Dworu Mazowieckiego, by w tamtejszej Marinie Modlin spotkać się z naszymi Przyjaciółmi z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne.

Tematem zbiórki było zapoznanie naszej Młodzieży z trochę innymi sytuacjami zagrożenia i ratowania życia, z którymi my – szczury lądowe – spotykamy się na co dzień.

Dzięki wielkiej uprzejmości ekipy z Modlina, nasze „dzieciaki” miały okazję zapoznać się (oczywiście w teorii) z technikami ratowania życia na wodzie oraz usłyszeć o różnych zagrożeniach jakie mogą czekać na akwenach.

Mało tego – zwiedziliśmy tajemniczą strażnicę Ochotników z Modlina, gdzie znajduje się sprzęt, który zawstydziłby samego Jamesa Bonda – quady, łodzie, drony powietrzne i podwodne, sprzęt do nurkowania. Oczywiście mogliśmy (tak My „duże Strażaki” również jesteśmy jak dzieci) obejrzeć sprzęt z bliska, jak to się mówi – wziąć do łapy, sprawdzić jak działa.

Bardzo sympatycznym elementem naszej wycieczki było spotkanie z psami ratowniczymi OSP oraz ich opiekunami. Usłyszeliśmy wiele ciekawych opowieści o akcjach z wykorzystaniem psów ratowniczych, o tym jak i co potrafią wytropić. A okazuje się, że potrafią naprawdę dużo!

Hełmy z głów dla Prezesa, Naczelnika oraz wszystkich Druhów OSP Ratownictwo Wodne za super spotkanie, przekazaną wiedzę oraz czas poświęcony na edukację naszych młodych Druhen i Druhów. Nie ukrywamy, że liczymy na kolejne wspólne działania.

PS. Jak widać na zdjęciach na powrocie odwiedziliśmy Maka – klasyczny punkt każdej wycieczki.

Ze strażackim pozdrowieniem!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts