Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

środa, 12 czerwca 2024

Strażacy OSP Czerwińsk nad Wisłą edukują dzieci i młodzież w Grodźcu

 W ramach akcji edukacyjnej "Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią", nasze Druhny i Druhowie, wspólnie z ekipą #MDPCzerwińsk po raz kolejny odwiedzili dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy. 

10 czerwca 2024 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Grodźcu, zaprezentowaliśmy sprzęt ratowniczy, przeprowadziliśmy kurs bezpiecznej pomocy przedmedycznej oraz omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas wakacji w lesie, w domu i nad wodą.

Naszym zdaniem - najważniejszym - elementem spotkania było szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Ratownicy oraz Młodzieżówką krok po kroku pokazali, jak prawidłowo resuscytować człowieka oraz jak postępować w przypadku innych urazów i nagłych wypadków.

Podczas spotkania omówione zostały również zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Druhowie ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z przebywaniem w lesie, nad wodą i w domu. Strażacy zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczeństwa związane z pożarami, utonięciami i wypadkami.

Spotkanie w Grodźcu to kolejny przykład zaangażowania Strażaków w edukację dzieci i młodzieży. Warto podkreślić, że tego typu inicjatywy są niezwykle cenne. Dzięki nim dzieci i młodzież uczą się zasad bezpieczeństwa i nabywają umiejętności, które mogą uratować im życie lub zdrowie.

Serdecznie dziękujemy społeczności podstawówki z Grodźca za zaufanie oraz mega pozytywne spotkanie! 


Ze strażackim pozdrowieniem!


Projekt "Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią" na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, o wartości 19 900 zł został zrealizowany w latach 2023-2024 w ramach programu Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts