Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

piątek, 28 czerwca 2024

Strażacy z Czerwińska edukowali podczas Wianków 2024!

W ramach imprezy Wianki 2024 na Bulwarze Wiślanym w Czerwińsku stanęła wioska strażacka, w której królowała edukacja z zakresu bezpieczeństwa. Strażacy z Czerwińska, w asyście #MDPCzerwinsk, przeprowadzili finał akcji "Bezpieczne Wakacje", która odbyła się pod hasłem "Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią".

22 czerwca 2024 r. nasi Strażacy oprócz tradycyjnego wypuszczenia wianków po Wiśle, zaprezentowali swój sprzęt, pokazali jak udzielać pierwszej pomocy oraz omówili zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku - w lesie, w domu i nad wodą.

Największym zainteresowaniem cieszyła się akcja gaszenia wioski smerfów i pokonania złego Gargamela. Młodzi uczestnicy imprezy mogli wcielić się w rolę strażaków i spróbować swoich sił w gaszeniu ognia.

Dzięki tej akcji mieszkańcy Czerwińska i okolic mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą i w innych sytuacjach zagrożenia.

Hełmy z głów dla naszych Przyjaciół z Ochotniczej Straży Pożarnej - Ratownictwa Wodnego Nowy Dwór Mazowiecki za wypożyczenie wioski smerfów, która stała się główną atrakcją strażackiej strefy.


Projekt "Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią" na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, o wartości 19 900 zł, został zrealizowany w latach 2023-2024 w ramach programu Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts