Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

środa, 23 marca 2022

STOP! Pożarom traw

Za naszymi oknami z dnia na dzień robi się coraz bardziej wiosennie. U wielu osób rozpoczyna się czas wiosennych porządków. Wiosna na działce, w ogrodzie czy w polu to czas prac typu przycinanie drzew, grabienie, czyszczenie i usuwanie pozostałości roślin.

Wraz z nadejściem wiosny dochodzi często do zjawiska wypalania traw i spalania pozostałości roślinnych.

Zaznaczamy, że nie jest to odpowiednia forma oczyszczania terenów nieużytków rolnych, pastwisk lub działek. Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Apelujemy do Państwa o rozwagę!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts