Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

poniedziałek, 11 kwietnia 2022

Bardzo dobra wiadomość na początek tygodnia! Płońska Policja zatrzymała podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadu w miejscowości Wola.

Nawet 12 lat więzienia grozi 24-latkowi podejrzanemu o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zmarła 65-letnia rowerzystka. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. Został ustalony i zatrzymany przez płońskich kryminalnych. Decyzją sądu trafił do zakładu karnego na najbliższe 3 miesiące.

31 marca rano policjanci z płońskiej komendy otrzymali zgłoszenie o rannej, nieprzytomnej kobiecie, którą w rowie przy drodze krajowej nr 62 w miejscowości Wola (gm. Czerwińsk nad Wisłą) znalazły przypadkowe osoby. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 65-letnia rowerzystka, mieszkanka tej gminy, na łuku drogi została potrącona przez samochód osobowy. Sprawca tego zdarzenia odjechał z miejsca nie udzielając poszkodowanej pomocy. Kobieta po przewiezieniu do szpitala zmarła.

Zajmujący się tą sprawą policjanci, na podstawie śladów zabezpieczonych na miejscu wypadku ustalili markę i typ pojazdu sprawcy oraz uszkodzenia auta. Niewiele czasu zabrało im ustalenie trasy jego przejazdu. W gromadzeniu materiału do sprawy pomocne były informacje od osób, które zareagowały na apele umieszczone na policyjnym profilu w mediach społecznościowych.  

Skuteczna praca śledczych doprowadziła ich do 24-letniego mieszkańca gm. Wyszogród (pow. płocki). Mężczyzna został zatrzymany na terenie pow. płońskiego, w miejscu swojej pracy, natomiast auto, którym kierował, gdy śmiertelnie potrącił 65-latkę - audi Q7 zostało zabezpieczone na terenie jego posesji. Pojazd był już naprawiony.

Zatrzymany mężczyzna - sprawca śmiertelnego wypadku usłyszał prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 3 miesiące. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie poszkodowanej pomocy grozi mu w sumie 12 lat pozbawienia wolności. Płońska prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Policjanci bardzo dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania sprawcy wypadku śmiertelnego w miejscowości oraz za udostępnianie apeli oraz przekazane informacje. 

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wpn/aktualnosci/66202,24-latek-podejrzany-o-spowodowanie-smiertelnego-wypadku-tymczasowo-aresztowany.html?fbclid=IwAR3sf7QWzWNc1mZFcNLF0z0GEKkQWeFryDva57KJ_mKcAq2ue77v548NjaQ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts