poniedziałek, 30 maja 2022

Dobro wygrywa!

W ubiegłą niedzielę (22 maja 2022 r.) nasza Jednostka współorganizowała piłkarsko – siatkarki turniej charytatywny "Gramy, kibicujemy i pomagamy Wiktorii i Rafałowi".

Podczas licytacji na loterii fantowej nasi Druhowie oraz członkowie Salos Wiślanie Czerwińsk nad Wisłą wylicytowali piłkę i koszulkę podpisaną przez Pawła Zagumnego – stukrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej, sportowca z niezliczoną liczbą nagród, wyróżnień oraz rekordów.

Oczywiście piłka i koszulka nie zdobią gablot w czerwińskim klasztorze czy w naszej strażnicy. Nie taki był cel ponieważ…

… wczoraj, w niedzielę 29 maja, w pełnym rynsztunku bojowym, oczywiście na bombach wraz z Wiślanami odwiedziliśmy w Goławinie Rafałka Przybysza aby oficjalnie wręczyć mu te sportowe pamiątki.

Było wiele wzruszeń, radości, uśmiechu i okazania wsparcia do walki z chorobą.

Rafał, jesteś naszym Bohaterem! Trzymamy mocno kciuki!