sobota, 28 maja 2022

Dziś będzie sentymentalnie…

9 lat temu, bo wydarzyło się to 23 maja 2013 roku nasz Druh Andrzej „Bernaś” Kacprzak uratował nad Wisłą tonącą kobietę wykazując zdecydowanie, profesjonalizm oraz wielką odwagę!

Dzięki swojej bohaterskiej postawie „Bernaś” zdobył uznanie Kapituły Konkursu Strażak Roku Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i otrzymał zaszczytny tytuł Strażaka Miesiąca maja 2013 r.

9 lipca 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Druh Andrzej otrzymał z rąk Pani Janiny Orzełkowskiej list gratulacyjny oraz nagrodę ufundowaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Ówczesny Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego Antoni Tarczyński wręczył naszemu Druhowi dyplom uznania oraz podarował nową kurtkę.

W tej uroczystości uczestniczyli również Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Michał Walerysiak, Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski oraz komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Antoni Czapski.

Jest to piękne i jednocześnie smutne wspomnienie, ponieważ 2 stycznia 2019 Andrzej Bernard „Bernaś” Kacprzak odszedł na wieczną wartę.

Nigdy Cię nie zapomnimy Przyjacielu!