Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

sobota, 5 listopada 2022

Pod pretekstem pokazu, werbowaliśmy młodzież w nasze szeregi...

W porozumieniu z Burmistrzem oraz za zgodą dyrekcji Szkoły Podstawowej w Czerwińsku nad Wisłą w piątek 4 listopada 2022 r. Druhny i Druhowie naszej Jednostki zorganizowali pokaz pierwszej pomocy oraz sprzętu ratowniczo gaśniczego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Czerwińsku nad Wisłą.

Celem piątkowej akcji było zaznajomienie dzieci i młodzieży ze strażackim fachem, zapoznanie ich w sposób namacalny ze sprzętem na którym co dzień pracujemy oraz wyjaśnienie podstawowych zachowań w przypadku gdy przyjdzie nam ratować zdrowie i życie. Były też cukierki oraz strażackie upominki.

Dodamy jeszcze, że wśród nauczycieli niemałe poruszenie wywołała nasza kronika, ponieważ niektórzy z nich na zdjęciach odnaleźli swoich krewnych i znajomych.

Naszymi głównymi widzami byli uczniowie klas V – VIII ale o tym za chwilę bo musimy nadmienić, że Druhowie Jacek i Adam wywołali niemały zachwyt, zdziwienie i radość odwiedzając przedszkolaków w pełnym rynsztunku.

Jak już wspominaliśmy naszym głównymi odbiorcami piątkowej akcji byli uczniowie klas starszych, ponieważ podczas prezentacji sprzętu prowadziliśmy nabór do naszej nowopowstającej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Rozdaliśmy dużo ulotek, odpowiedzieliśmy na sporo pytań, udostępniliśmy nasz sprzęt i wyjaśniliśmy zasady działania.

Efekt finalny przerósł nasze oczekiwania ponieważ otrzymaliśmy już kilka telefonów od rodziców z pytaniami „o co chodzi”, „jak to działa”, „gdzie mam podpisać”.

W odpowiednim czasie, gdy wszystkie zadania formalne i logistyczne zostaną ogarnięte na tip – top napiszemy kilka zdań o MDP.

Dyrekcji oraz Uczniom dziękujemy za fantastycznie spędzony czas.

Udanej niedzieli i bezpiecznego tygodnia!

Ze strażackim pozdrowieniem!

foto: nasze / dron przyleciał z Urzędu MiastaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts