sobota, 5 listopada 2022

Pokaz strażacki dla dzieciaków z Oratorium

Wczoraj Druhny i Druhowie naszej Jednostki przeprowadzili dwie duże akcje prewencyjne polegające na pokazie sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy.

Jako, że nie jesteśmy randomową strażą to zaczniemy od końca.

W piątek 4 listopada na zaproszenie naszego Druha ks. Akacjusza, szefa Oratorium im. Jana Pawła II, w godzinach popołudniowych nasza wesoła ekipa udała się z najważniejszym dobytkiem na tereny czerwińskiej Bazyliki by przeprowadzić pokaz sprzętu strażackiego oraz ratownictwa medycznego.

Dzieci i młodzież mogły poczuć jak to jest być Strażakiem podczas korzystania z naszego wyposażenia, pojazdów, pomagając przy pierwszej pomocy czy też w końcu gasząc „pożar”, który znienacka wybuchł na parkingu.

Kto wie, być może ktoś z obecnych złapał bakcyla i niedługo zasili szeregi naszej Jednostki?