Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

poniedziałek, 6 marca 2023

I zbiórka MDP 2023

W sobotę 4 marca 2023 r. w naszej Remizie odbyła się I w tym roku zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Czerwińsk nad Wisłą.

Zacznijmy od tego, że frekwencja na spotkaniu wyniosła ponad 100% - tak, u nas wszystko jest możliwe! Ale o tym za chwilę…

Zbiórkę zaczęliśmy od zwiedzenia części bojowej naszej Remizy, gdzie nasza Strażacka Młodzieży zapoznała się ze sprzętem, którym dysponuje nasza Jednostka. Druh Jacek w kilku zdaniach opowiedział o tym co mamy, dlaczego to mamy i co z tym można zrobić.

Druga – ta główna - część zbiórki odbyła się już na salce. I to właśnie tutaj pękło ponad 100% obecności, bo oprócz naszej Młodzieżówki, opiekunów MPD – Druhny Ani i Druha Jacka - pojawił się on, Druh Marcin.

Głównym tematem spotkania było zapoznanie młodych Strażaków z podstawami pierwszej pomocy a Ania, Jacek i Marcin posiadają uprawnienia instruktorów pierwszej pomocy więc mieliśmy na Sali specjalistów, którzy przekażą wiedzę.

Druhny i Druhowie MDP zapoznali się z podstawowymi podstawami takimi jak – apteczka pierwszej pomocy – różne rodzaje, różne rozmiary, co warto mieć i dobrać do podręcznej apteczki etc.

A potem zaczęliśmy kolejny punkt, taki naprawdę podstawowy czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Teoria jest prosta (dla przypomnienia: 30 uciśnięć klatki piersiowej, 2 wdechy), praktyka już wymaga umiejętności, siły i kondycji. Na szczęście naszej Młodzieży tego nie zabrakło i po kilku próbach wszyscy pokazali na co ich stać.

Bardzo nas cieszy chęć, zainteresowanie i zaangażowanie naszych „dzieciaków” w spawy związane z ratowaniem mienia, zdrowia i życia. To jest naprawdę pozytywne, że w czasach, gdy dużo osób patrzy w ekrany swoich smartfonów, są ludzie, którzy chcą coś robić, spotkać się, spędzić miło czas w grupie o podobnych zainteresowaniach. To jest mega budujące i daje nam MOC do kolejnych działań i tego typu akcji!

Dlatego też, przedstawiamy Wam naszych „małych” Bohaterów:

 • Wiktoria Pręgowska
 • Karolina Żółtowska
 • Adam Kuźlik
 • Martyna Caban
 • Mateusz Baranowski
 • Kacper Grabarczyk
 • Wiktor Dobracki
 • Jakub Sikora
 • Mateusz Kalata
 • Klaudia Baranowska
 • Wiktoria Ślaz
 • Szymon Grabarczyk
 • Szymon Ciećwierz
 • Karol Jakubiak

Dziękujemy, że z nami jesteście!

Na zakończenie hełmy z głów dla:

Pani Eli Malickiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwińsku nad Wisłą

Pani Basi Górnickiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu

Pana Darka Umięckiego – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chociszewie

za użyczenie fantomów, dzięki którym nasi młodzi Strażacy mogli nauczyć się podstaw pierwszej pomocy!

Ze strażackim pozdrowieniem!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts