Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

niedziela, 26 marca 2023

Sprzątaliśmy brzeg Wisły!

W sobotę 25 marca 2023 r. nasza Jednostka po raz kolejny wzięła udział w corocznym Sprzątaniu Brzegu Wisły, którego głównym organizatorem jest Koło PZW nr 55 Certa oraz Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą.

W tym roku wspólnie z naszą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą mieliśmy zaszczyt współorganizować to wydarzenie.

Co możemy powiedzieć?

 • Pogoda - nam dopisała,
 • Ekipa – masa super pozytywnych ludzi,
 • Śmieci – były, aż zbyt wiele…

…ale wspólnymi siłami daliśmy radę!

A tych sił musicie wiedzieć była masa! Oprócz Burmistrza we własnej osobie, ekipy z Koła Certa, Mieszkańców oraz naszych „starych” i „młodych” Druhów do akcji „z partyzanta” przyłączyli się uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Czerwińsku!

Hełmy z głów za zrobienie roboty!

Bardzo nas cieszy, że młodzi ludzie dbają o wspólne dobro jakim jest środowisko oraz nasza Królowa Polskich Rzek! Dzięki takim akcjom Wisła na naszym odcinku będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza dla turystów, wędkarzy, letników i naszych Mieszkańców!

A skoro o młodych ludziach mowa to na wielkie wyróżnienie  zasługują Druhny i Druhowie naszej Młodzieżówki – bo mega robotę zrobili:

 • Wiktor Dobracki
 • Jakub Sikora
 • Karol Jakubiak
 • Wiktoria  Ślaz
 • Wiktoria Pręgowska
 • Karolina Żółtowska
 • Filip Siemiątkowski
 • Bartek Zdanowski

Podziękowania należą się również opiekunom naszej Młodzieży - Ani, Karolinie i Jackowi - za wielkie serducho i  angażowanie naszych „Dzieciaków” do akcji społecznych!

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że wczorajsza akcja sprzątania brzegu Wisły zakończyła się wspólnym grillem na Bulwarze Wiślanym w Czerwińsku, gdzie mogliśmy odzyskać kalorie utracone przez tzw. „śmieciarzy”.

Dziękujemy wszystkim za wspólną akcję!

Ze strażackim pozdrowieniem!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts