Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

sobota, 1 kwietnia 2023

Mamy nowy sprzęt!

Dziś około godziny 6 rano mieszkańcy Czerwińska nad Wisłą mogli mieć problemy ze snem i słyszeć różne dziwne hałasy od strony Wisły.

Już wyjaśniamy co się działo – w ten wiosenny lecz lekko mglisty poranek pojawiła się ona – nasza strażacka łódź podwodna!

Ostatnie tygodnie spędziła w suchym doku w Gdyni, gdzie została przemalowana na kolor czerwony oraz została oznakowana numerami operacyjnymi.

W ubiegły wtorek wyruszyła – w zupełnej tajemnicy – z Portu Marynarki Wojennej w Gdyni i dziś rano zacumowała na naszym Wiślanym Bulwarze.

Chcielibyśmy się pochwalić co potrafi nasza nowa łódź, powstała na bazie amerykańskiego okrętu typu „Seawolf” ale niestety pewne umowy oraz tajemnice służbowe zabraniają nam o tym mówić.

Możemy powiedzieć, że okręt jest już wyposażony w niezbędny sprzęt ratowniczo – gaśniczy, który usprawni nasze działania na rzece Wiśle oraz na jej brzegu.

Zaplanowane na ten rok uroczystości na Wiśle takie jak Różaniec Wiślany, Boże Ciało, itd. będą zabezpieczane na wodzie oraz pod wodą. Bez wątpienia wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa uczestników tych wydarzeń.

Ze względu na gabaryty oraz poziom wody w Wiśle, nasz okręt cumuje w tej chwili na slipie przy ulicy Praga. Zachęcamy do odwiedzin!

Ze strażackim pozdrowieniem!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts