wtorek, 9 maja 2023

Data: 07.05.2023

Zdarzenie: zabezpieczenie Różańca Wiślanego

Lokalizacja: Rzeka Wisła na wysokości Wychódźc - Czerwińsk nad Wisłą

W niedzielę 7 maja 2023 r. odbył się pierwszy w tym sezonie wodniackim Różaniec Wiślany, połączony z poświęceniem łodzi przez ks. Łukasza Mastalerza. To charakterystyczny dla członków Bractwa św. Barbary styl modlitwy, w której proszą o wszelkie potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych. W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Marcin Gortat oraz proboszczowie zaprzyjaźnionych parafii - ks. Marek z Chociszewa oraz ks. Artur ze Smoszewa.

Nasza Jednostka licznie stawiła się na inauguracji sezonu - Sekcja Wodna wzięła udział w zabezpieczeniu trasy na Wiśle a Druhny i Druhowie w tzw. "cywilu" zaakcentowali swój udział w wydarzeniu jako reprezentacja OSP Czerwińsk nad Wisłą.

Siły i Środki

• Opactwo Romańskie Czerwiński nad Wisłą