Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

wtorek, 9 maja 2023

Wyjazd gospodarczy - zabezpieczenie Różańca Wiślanego

Data: 07.05.2023

Zdarzenie: zabezpieczenie Różańca Wiślanego

Lokalizacja: Rzeka Wisła na wysokości Wychódźc - Czerwińsk nad Wisłą

W niedzielę 7 maja 2023 r. odbył się pierwszy w tym sezonie wodniackim Różaniec Wiślany, połączony z poświęceniem łodzi przez ks. Łukasza Mastalerza. To charakterystyczny dla członków Bractwa św. Barbary styl modlitwy, w której proszą o wszelkie potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych. W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Marcin Gortat oraz proboszczowie zaprzyjaźnionych parafii - ks. Marek z Chociszewa oraz ks. Artur ze Smoszewa.

Nasza Jednostka licznie stawiła się na inauguracji sezonu - Sekcja Wodna wzięła udział w zabezpieczeniu trasy na Wiśle a Druhny i Druhowie w tzw. "cywilu" zaakcentowali swój udział w wydarzeniu jako reprezentacja OSP Czerwińsk nad Wisłą. 

Siły i Środki

  • Opactwo Romańskie Czerwiński nad Wisłą
  • Parafia pw. św. Leonarda w Chociszewie
  • Parafia pw. św. Mateusza w Smoszewie
  • Bractwo Św. Barbary
  • Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą
  • OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts