Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

czwartek, 6 czerwca 2024

"Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią" czyli bezpieczne wakacje z OSP Czerwińsk

5 czerwca w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą hucznie obchodzono Dzień Dziecka. Wśród wielu atrakcji, które przygotowano dla uczniów, szczególną uwagę zwracało spotkanie z naszą Ochotniczą Strażą Pożarną, w którym, udział wziął cały oddział przedszkolny oraz klasy 1-8.

Druhny i Druhowie omówili z dziećmi najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, zarówno w domu, jak i w ruchu drogowym oraz nad wodą i w lesie. 

Następnie zaprezentowaliśmy nasz sprzęt ratowniczo-gaśniczy, wyjaśniając jego zastosowanie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wozy strażackie, węże, maski tlenowe i inne akcesoria, a nawet przymierzyć strażackie ubrania.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również mini kurs pierwszej pomocy, podczas którego strażacy uczyli dzieci, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację i reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od #MDPCzerwińsk słodkie upominki w postaci cukierków.

Ze strażackim pozdrowieniem!


Projekt "Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią" na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, o wartości 19 900 zł został zrealizowany w latach 2023-2024 w ramach programu Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts