Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

wtorek, 11 czerwca 2024

"Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią" czyli kolejne spotkanie z dzieciakami

 W ramach projektu "Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią nasi  Druhowie oraz #MDPCzerwinsk na zaproszenie dyrekcji odwiedzili w piątek 7 czerwca 2024 r. Szkołę Podstawową w Goławinie. 

Podczas spotkania, Strażacy zaprezentowali dzieciom różnego rodzaju sprzęt, z którego korzystają podczas akcji ratunkowych. Druhowie opowiedzieli również o swojej pracy i o tym, jak ważne jest szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

Ważnym punktem spotkania był kurs pierwszej pomocy. Strażacy zaprezentowali dzieciom, jak prawidłowo sprawdzać przytomność, udrożniać drogi oddechowe i wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczniowie mogli również sami spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych ratowników.

Nasi Druhowie omówili również zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Przypomnieli dzieciom o zagrożeniach, które mogą czyhać w lesie, w domu i nad wodą. Podkreślili również wagę stosowania się do zasad bezpieczeństwa i rozwagi podczas letnich zabaw.

Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkich upominków zarówno dla przedszkolaków jak i starszych uczniów! 

Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły za zaproszenie, zaufanie i mega sympatyczne spotkanie! 

Ze strażackim pozdrowieniem! 


Projekt "Woda pod kontrolą - OSP chroni przed powodzią" na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, o wartości 19 900 zł został zrealizowany w latach 2023-2024 w ramach programu Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts