Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwińsku nad Wisłą

poniedziałek, 12 grudnia 2022

Mamy to! Nowy piec już grzeje w naszej Strażnicy!

W ubiegłym tygodniu zamieściliśmy informacje o poważnej awarii pieca w naszej Strażnicy. Akurat gdy prognozy zapowiadały załamanie pogody. Jest zima, musi być zimno.

Odzew, który nastąpił w ciągu pierwszych godzin po publikacji wiadomości wcale nas nie zaskoczył. On nas po prostu zwalił z nóg. Mało brakowało, żeby informacja, że Strażacy z Czerwińska szukają pieca wyskakiwała z lodówki. W chwili pisania tego postu ilość wyświetleń wynosi ok. 21 tysięcy!

Dostaliśmy sporo wiadomości z różnych części naszego i sąsiednich powiatów i nagle trafiło się jak ślepej kurze ziarno. Okazało się, że ksiądz Marek Grzeszczak z Chociszewa jest po wymianie źródła ciepła i zalega mu piec na ekogroszek. Szybka burza mózgów, parę telefonów i działamy.

Z księdzem Markiem umówiliśmy się tak, że piec został bezpłatnie nam wypożyczony do czasu gdy przeprowadzimy się do nowej strażnicy. Przyznacie, że dobry deal...

Cała ta akcja przebiegła tak szybko, że sami tego jeszcze nie ogarniamy.

Składamy wielkie ukłony i podziękowania każdej osobie, która kliknęła lajka na Facebooku, powiedziała o nas swoim znajomym. Nawet zwykłe polubienie posta bardzo dużo pomaga, bo zwiększają się zasięgi.

Podziękowania dla lokalnej prasy, która również informowała o naszym problemie.

Hełmy z głów dla Braci Strażaków, którzy również udostępniali wiadomość na profilach swoich Jednostek.

Szczególne wyrazy podziękowania należą się:

Ks. Markowi Grzeszczakowi, który tak naprawdę jedną męską decyzją rozpoczął całą lawinę dobrych wydarzeń, która spadła na naszą remizę,

Burmistrzowi Marcinowi Gortatowi za osobiste zaangażowanie oraz pomoc pracowników Urzędu,

Panu Wojtkowi Klikowi, kierownikowi ZGKiM – to właśnie jego ludzie (Robert Paziewski i Krzysiek Chludziński) zdemontowali stary piec, zamontowali nowy i przy okazji pomogli przy wymianie grzejników,

Piec nie dojechałby do nas gdyby nie zaangażowanie Pawła Jakubiaka, który zapewnił nam transport.

Jeśli chodzi o grzejniki to ukłony dla druha Piotrka Zarzyckiego, który kupił kaloryfery a potem z druhem Markiem Markiewiczem dostarczyli je do strażnicy.

Gdy już piec został zamontowany trzeba było w nim rozpalić. Dziękujemy naszemu wiceprezesowi Wojtkowi Szafrańskiemu za zakup rur kominowych i ekogroszku na rozruch.

Gdy mowa o paleniu to mamy w Jednostce dwóch nieocenionych Marków – Markiewicza i Kowalskiego, którzy zawsze znajdą czas by w piecu rozpalić i co jakiś czas sprawdzać sytuację. Dzięki nim pozostali Strażacy mogą spędzić czas z rodzinami, w pracy, nie muszę kombinować jak znaleźć pół godziny na „dorzucenie” do pieca.

Kawał roboty techniczno - organizacyjnej zrobił druh Marcin Dobracki, który w ubiegłym tygodniu spędził w remizie więcej czasu niż wszyscy inni razem wzięci!

Dziękujemy również wszystkim druhom oraz Przyjaciołom naszej Jednostki za każdą pomoc! 

Dziękujemy również za darowizny finansowe na nasze konto, które w ostatnich dniach wpłynęły od ludzi dobrej woli. Środki przeznaczymy na zakup opału a jak coś zostanie to zainwestujemy je w brakujący sprzęt.

Żeby nie było, że nam teraz sodówka odbija i robimy egipskie temperatury w remizie. Od lat palimy oszczędnie, tylko wtedy gdy temperatura spada poniżej zera. Dzięki temu utrzymujemy stałą gotowość bojową naszej Jednostki, ponieważ nie możemy dopuścić  do uszkodzenia zbiornika i instalacji wodnej w naszym Volvo.

Jeszcze raz hełmy z głów dla wszystkich tych, którzy poświęcili swój cenny czas, pieniądze i zaangażowali się w pomoc jak najszybszej wymiany pieca przed zbliżającymi się mrozami.

 

Ze strażackim pozdrowieniem

Druhny i Druhowie

OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Nasza Jednostka istnieje od 1902 r. Działamy na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisła, powiat płoński. Kontakt z adminem strony: ospczerwinsk[at]gmail.com
recent/hot-posts